Tynki gipsowe

Tynki gipsowe

Firma VG-ORTH Polska posiada w swojej ofercie suche mieszanki tynkarskie do mechanicznego, oraz ręcznego stosowania, które dostarczane są w workach po 30kg, a także w przypadku tynku MultiGips MP 100 leicht w silosach.
 
W skład systemu tynków wchodzą poniższe produkty:  

Zastosowanie tynków gipsowych:


Gips tynkarski maszynowy lekki MultiGips MP 100 leicht służy do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych na podłożach ceramicznych, betonowych, gazobetonowych itp. przy zastosowaniu technologii nakładania mechanicznego. Charakteryzuje się niskim zużyciem. Dzięki lekkości w obróbce pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności wykonania tynku. Zaprawa tynkarska z gipsu tynkarskiego lekkiego wyróżnia się niewielkim ciężarem właściwym, oraz dobrą izolacyjnością cieplną.
 
Gips tynkarski ręcznego stosowania MultiGips GoldWeiss służy do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych na podłożach ceramicznych, betonowych, gazobetonowych itp. przy zastosowaniu technologii ręcznego nakładania.
 
Gips tynkarski ręcznego stosowania o zwiększonej przyczepności do podłoża MultiGips ROT-WEISS służy do wykonywania jednowarstwowych tynków gipsowych na podłożach ceramicznych, betonowych, gazobetonowych itp. przy zastosowaniu technologii ręcznego nakładania. Ze względu na zwiększoną przyczepność do podłoża zalecany jest szczególnie do tynkowania gładkich powierzchni betonowych.


Technika silosowa:


Technologia wykonywania tynków z zastosowaniem gotowych mieszanek gipsowych znacznie rozpowszechniła się w ostatnich latach. Przyczyniła się do tego przede wszystkim wysoka jakość wykańczanych powierzchni, oraz duża wydajność technologii.

Technika silosowa pozwala uniknąć ciężkiego i pracochłonnego transportu ręcznego na budowie oraz przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego poprzez eliminację opakowań (worki, folia, paleta).

Oferujemy naszym odbiorcom dostarczenie gipsowych tynków maszynowych w silosach bezpośrednio na budowę.

Silosy VG-ORTH MultiGips można znaleźć na budowach w całym kraju.

Do dyspozycji naszych klientów są silosy o pojemności od 12,5 m3 (11,5 t) do 22,5 m3 (20 t). Za dzierżawę silosów nie pobieramy dodatkowych opłat.

Szczegółowe informacje na temat warunków dostarczania tynków w silosach można uzyskać u managerów ds. sprzedaży.


środki gruntujące:


Środki gruntujące to substancje przeznaczone do pierwszego malowania, mające na celu przede wszystkim poprawę przyczepności warstw kolejnych, redukcji chłonności podłoża, oraz mająca na celu związanie luźnych części podłoża.
 
Środek gruntujący MultiGips Grundiermittel przeznaczony jest do gruntowania nasiąkliwych podłoży, zwłaszcza gazobetonowych, na których mają być wykonywane roboty tynkarskie lub malarskie. Należy stosować w przypadku tynków gipsowych, mineralnych, oraz podczas okładania ścian płytą gipsowo-kartonową na zaprawie gipsowej.
 
W celu uzyskania większej przyczepności warstwy tynku do podłoża należy zastosować środek MultiGips Betonkontakt, który służy do gruntowania gładkich, niechłonnych powierzchni (zwłaszcza betonowych).
 
Prac nie wolno wykonywać przy temperaturze powietrza w pomieszczeniu poniżej 5 st. C, oraz gdy podłoże jest przemarznięte.